ERKAN BEKEN

EKONOMİ İŞLER BAŞKANI

1991 yılında Mardin’de doğdu. 2009 yılında Gaziantep Anadolu Lisesinden, 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü lisans derecesinden ve 2018 yılında Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği-Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi bölümü yüksek lisans derecesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında İngilizce dil eğitimi için Amerika ve Kanada’da bulundu.

2014 yılında aile şirketi olan Bulgur, Mercimek, Bakliyat, Şehriye ve Hazır Noodle üretimi yapan As Besin Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasında Gıda sektöründe Genel Müdür Yardımcısı olarak iş hayatına başladı.

2015-2017 yılları arasında Ak Parti Şahinbey Gençlik kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Hali hazırda, Gaziantep Sanayi Odası’nda Gıda Ürünleri İşleme ve Bulgur İmalatı Meslek Komitesi Asil Üyeliği, Bulgur Sanayicileri Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği, Müsiad Gaziantep’te Yurtdışı teşkilatlanma, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Komisyonu üyeliği, Müsiad Ticaret Ofisi icra kurulu üyeliği, Bahçeşehir Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi Mezun Temsilciliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.